Razzi
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

Razzi

الرئيسيةPortalمكتبة الصورأحدث الصورجستجوثبت نامورود
ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم
المواضيع الأخيرة
» راههای دفع وسوسه های شیطانی
كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است Icon_minitimeالأربعاء نوفمبر 19, 2008 3:30 pm من طرف kavir

» سلام دوستان
كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است Icon_minitimeالأربعاء نوفمبر 19, 2008 10:56 am من طرف behrouz

» اخبار ایران به تاریخ (87/8/28) وضعيت حقوق بشر در ايران بسيار مناسب است !!
كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است Icon_minitimeالثلاثاء نوفمبر 18, 2008 4:00 pm من طرف kavir

» كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است
كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است Icon_minitimeالإثنين نوفمبر 17, 2008 1:44 pm من طرف kavir

» اخبار ایران به تاریخ (87/8/27)
كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است Icon_minitimeالإثنين نوفمبر 17, 2008 1:38 pm من طرف kavir

» پيرمرد خوش شانس از زير قطار زنده بيرون آمد
كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است Icon_minitimeالأحد نوفمبر 16, 2008 3:46 pm من طرف kavir

» مرد حامله در انتظار دومين فرزند
كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است Icon_minitimeالأحد نوفمبر 16, 2008 3:44 pm من طرف kavir

» اخبار ایران به تاریخ (87/8/26)
كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است Icon_minitimeالأحد نوفمبر 16, 2008 3:39 pm من طرف kavir

» مردی شیطان صفت که دخترش را 24 سال حبس کرده و از او 8 فرزند بوجود آورده است
كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است Icon_minitimeالسبت نوفمبر 15, 2008 1:52 pm من طرف kavir

Navigation
 Portal
 صفحه اصلي
 ليست اعضا
 مشخصات فردي
 پرسشهاي متداول
 جستجو
بخش
Affiliates
free forum

كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است

نويسندهپيام
kavir
Admin

تعداد پستها : 23

كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است Empty
پستعنوان: كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است   كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است Icon_minitimeالإثنين نوفمبر 17, 2008 1:44 pm

مدير بنياد پژوهشي پارسه پاسارگاد در حالي موضوع ريزش سقف آرامگاه كوروش را شايعه بي اساس مي خواند كه برخي از كارشناسان و شاهدان عيني مي گويند، سقف آرامگاه كوروش به دليل مرمت غير علمي به شدت تخريب شده است.طالبيان در گفتگو با مهر در اين باره گفت: عمليات مرمت اين اثر تاريخي با مسئوليت يكي از كارشناسان مرمت سنگ برجسته كشور و همكاري مرمتگران بومي شهرستان پاسارگاد فارس صورت گرفته و گزارش آن را نيز به يونسكو ارسال كرده ايم. با اين همه مشاهدات عيني برخي كارشناسان از آرامگاه كوروش حاكي از آن است كه مرمتي كه در اين آرامگاه صورت گرفته باعث تخريب سقف آرامگاه شده است. يكي از اين افراد كه از كارشناسان سازمان ميراث فرهنگي استمي گويد: اتفاقي كه هنگام بازسازي اين بناي تاريخي رخ داده حتي با وقوع حوادثي نظير باد و طوفان هم نمي توانست باعث تخريب مقبره كوروش شود. وي درباره مرمتگر اين بنا گفت : اين فرد مرمتگري را به طور تجربي آموخته است، در اين زمينه تحصيلات علمي و دانشگاهي ندارد و پس از رفتن گروه متخصص ايتاليايي از تخت جمشيد مسئوليت مرمت آرامگاه كوروش را بر عهده گرفته است. اين كارشناس مدعي شد: اين مرمتگر در طول مرمت اشتباهاتي انجام داده كه بيشترين آن مربوط به تخريب سقف آرامگاه است. مدير بنياد پژوهشي پارسه پاسارگاد با رد اين مدعا مي گويد: اگر مشكلي در امر مرمت وجود داشت به طور حتم يونسكو اين موضوع را به ما اعلام مي كرد اما چنين نشده است و آن دسته از افرادي كه اين شايعه را مطرح كردند اشخاص مغرضي هستند كه بايد ديد چند سال سابقه كاري در اين خصوص داشته اند. يكي ديگر از كارشناسان سازمان ميراث فرهنگي نيز گفت: اگر عمليات مرمت سقف آرامگاه بر اساس شيوه هاي درست علمي صورت مي گرفت بايد دست كم اين امر 2 سال ديگر به پايان مي رسيد. اين در حالي است كه اين امر يك ماهه انجام شده و قسمتهايي از سنگ تاريخي مقبره با قدمت2500 سال برداشته شده و سنگي جديد جايگزين آن شده است و اين موضوع براي يك اثر تاريخي حكم مرگ دارد. وي افزود:برخي از كارشناسان مرمت معتقدند در كارهاي مرمتي بايد از سنگهايي كه مربوط به خود بناست و ريخته شده، استفاده شود و جايگزين كردن سنگهاي ديگر، غير علمي و اصولي است.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1