Razzi
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

Razzi

الرئيسيةPortalمكتبة الصورأحدث الصورجستجوثبت نامورود
ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم
المواضيع الأخيرة
» راههای دفع وسوسه های شیطانی
جفنگیات یک کافر - (قسمت ششم) Icon_minitimeالأربعاء نوفمبر 19, 2008 3:30 pm من طرف kavir

» سلام دوستان
جفنگیات یک کافر - (قسمت ششم) Icon_minitimeالأربعاء نوفمبر 19, 2008 10:56 am من طرف behrouz

» اخبار ایران به تاریخ (87/8/28) وضعيت حقوق بشر در ايران بسيار مناسب است !!
جفنگیات یک کافر - (قسمت ششم) Icon_minitimeالثلاثاء نوفمبر 18, 2008 4:00 pm من طرف kavir

» كارشناسان: سقف مقبره كوروش تخريب شده است
جفنگیات یک کافر - (قسمت ششم) Icon_minitimeالإثنين نوفمبر 17, 2008 1:44 pm من طرف kavir

» اخبار ایران به تاریخ (87/8/27)
جفنگیات یک کافر - (قسمت ششم) Icon_minitimeالإثنين نوفمبر 17, 2008 1:38 pm من طرف kavir

» پيرمرد خوش شانس از زير قطار زنده بيرون آمد
جفنگیات یک کافر - (قسمت ششم) Icon_minitimeالأحد نوفمبر 16, 2008 3:46 pm من طرف kavir

» مرد حامله در انتظار دومين فرزند
جفنگیات یک کافر - (قسمت ششم) Icon_minitimeالأحد نوفمبر 16, 2008 3:44 pm من طرف kavir

» اخبار ایران به تاریخ (87/8/26)
جفنگیات یک کافر - (قسمت ششم) Icon_minitimeالأحد نوفمبر 16, 2008 3:39 pm من طرف kavir

» مردی شیطان صفت که دخترش را 24 سال حبس کرده و از او 8 فرزند بوجود آورده است
جفنگیات یک کافر - (قسمت ششم) Icon_minitimeالسبت نوفمبر 15, 2008 1:52 pm من طرف kavir

Navigation
 Portal
 صفحه اصلي
 ليست اعضا
 مشخصات فردي
 پرسشهاي متداول
 جستجو
بخش
Affiliates
free forum

جفنگیات یک کافر - (قسمت ششم)

نويسندهپيام
kavir
Admin

تعداد پستها : 23

جفنگیات یک کافر - (قسمت ششم) Empty
پستعنوان: جفنگیات یک کافر - (قسمت ششم)   جفنگیات یک کافر - (قسمت ششم) Icon_minitimeالجمعة نوفمبر 14, 2008 2:46 pm

هر چند که در ابتدا تصمیم داشتم در یک سریال 10 قسمتی جفنگیات را به پایان برسانم ولی بعد از قسمت پنجم دیدم که جفنگیات به شدت به یک وراجی بی معنی تبدیل شده و احتمالا هر مخاطبی همراه با بنده مسیر داستان را طی نخواهد کرد لذا تصمیم گرفتم که دیگر ادامه جفنگیات را ننویسم ، ولی از تفسیری که دکتر عزیز در قسمت پنجم جفنگیات ،از کفر کردند و استنباط بنده اینگونه است که بنده نتوانستم تا بدینجا حق مطلب را حداقل برای ایشان ادا نمایم لذا بر آن شدم در این قسمت به عنوان آخرین قسمت دفتر این جفنگیات را ببندم (البته با ویرایشی از نوع غیر جفنگیات).
...
برای یک جوان 18 ، 19 ساله که تجربه تحقیقاتی زیادی در مورد مباحث دینی در زندگیش نداشته است و تنها اجتماع و خانواده و اندک کتابهای موجود در این مملکت جوابگوی ذهن سرشار از سوالات او بوده است ، انتظاری نیز جز سردرگمی ذهن او نمی رود ، در آن زمان من به مانند بسیاری از دینپرستان امروزی ، اسلام را مکتبی می دیدیم که در حال حاضر بخوبی ارائه نمی شود و گرنه ذات آن را جوهره ای الهی میپنداشتم و خودم نیز بار ها و بارها تنها به ظاهر به برخی از مبانی اسلامی معتقد بودم و حتی در برهه ای از زمان به خاطر تنها رفع مشکلات زندگی متوسل به امامان و مقبره های آنها میشدم .
نقطه آغازین لگد زدن به تمام مبانی اسلامی در من زمانی شکل گرفت که دیدم واقعا درون من چیزی به نام فطرت که همه مذهبیون معتقد به وجود آن در درون تمام انسانها هستند وجود ندارد و هیچ نیرو و هیچ قدرتی مافوق ذهن و فکر من هادی و جذب کننده درون من بسوی موجودی واهی نمی باشد .
پس جرقه زده شد و در راستای آن مطالعه نیز مکملی شد که چنان تفکرات من را ساخته و پرداخته خود کرد که دیگر ذره ای شک و تردید برای کفر من باقی نگذاشت.
دکتر جان سخت نگیر و هر اسمی که دوست داری بر روی کفر بگذار ، ولی آن چیزی که مهم است و هیچگاه در تعبیر و تعریف آن نمی توان شک کرد اینست که شاید همه ما در راستای تفکراتمان حقیقتی را دریافته ایم ولی هیچگاه به یقین نرسیده ایم و این نرسیدن به یقین است که باعث می شود هنوز در تکاپو و جوش و خروش باشیم .

پایان
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

جفنگیات یک کافر - (قسمت ششم)
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1